Data: 6 listopada 2022 Autor: Redakcja Komentarze: 0

Nowoczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z różnego rodzaju materiałów zrobionych z PCV. Tworzywo to ma bowiem liczne zalety, i z tego też powodu cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego postacią są różnego rodzaju folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Przede wszystkim folia PCV jest mocno elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pęknięcia, a przy tym ma ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem cieplnej przenikalności, przez co stanowi doskonały izolator termiczny. Ta cecha PCV wykorzystywana jest powszechnie przy kolejnym niezwykle popularnym zastosowaniu takiej folii, którym są kurtyny paskowe. Mają one postać pasków zachodzących na siebie, przez które po odsunięciu można przejechać wózkiem albo przejść.

Jednocześnie w normalnym stanie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużym plusem jest też to, że poszczególne paski można zabarwić na najróżniejsze kolory. Standardowo są one robione z przezroczystego materiału, lecz są również możliwości jego zabarwienia na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem użycia folii PCV są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia o grubości jedynie pół milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a Comment