Data: 22 września 2022 Autor: Redakcja Komentarze: 0

Polacy to właśnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej mogą aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w znacznej większości krajów członkowskich. Migracja Polaków przybrała formę migracji zarobkowej. Duże bezrobocie w Polsce oraz gigantyczna różnica w warunkach życia i miary dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w kolosalnym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Państwa wysokorozwinięte często przyciągają specjalistów z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz też rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych bardzo wielokrotnie korzystają studenci i pracownicy naukowi. Szczególnie niepoprawnie opisuje się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dostosowane do bieżących pragnień rynku, kładzie zanadto duży nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to zwłaszcza naukowców, lekarzy oraz inżynierów, jacy nie mają w kraju do dyspozycji stosownych, maszyn, urządzeń i laboratoriów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave a Comment