Zająć się swoim ciałem
O pięknie mówimy zawsze w odniesieniu do własnego wyglądu, gdy z drugiej strony to, co się lubi, to świadomość siebie wykraczająca poza pozory. Nic dziwnego, że każdy z nas ma percepcję piękna, która sprawia, że doceniamy ludzi w inny sposób.
W ciąży jesteś cała piękniejsza, ale to prawda (bo jest ale!) dla kobiet, które się nie zaniedbują. Ostatecznie dbanie o siebie, a przede wszystkim samoświadomość są niezbędne do poszanowania piękna w ciąży.
Jednak większość kobiet ma też do czynienia z maską ciążową, ryzykiem rozstępów na brzuchu i biodrach, opuchniętymi i ciężkimi nogami, w których na skórze pulsują naczynia włosowate, garderobą ciążową do opanowania i pod koniec dziewięciu miesięcy. mogą “pukać do drzwi” ból pleców i powolne ruchy.
To powiedziawszy, nie dziwi fakt, że kobieta może czuć, że traci zaufanie do swojej urody, ale jednocześnie musi się nauczyć, że nadszedł czas, by rozpieszczać się i uwielbiać swoje ciało i wygląd.
Rytuał piękna w ciąży… przed lustrem
W celu profilaktyki i kontroli ciemnych plam na twarzy oraz rozstępów zaleca się stosowanie produktów odpowiednich dla kobiet w ciąży: od kremu przeciwsłonecznego z całkowitą ochroną po olejek nawilżający, zmiękczający i odżywczy, skóra kobiet w ciąży może być chroniona na różne sposoby.
Produkty te powinny być stosowane rano i wieczorem, a jeśli uznasz to za konieczne, należy wyrzeźbić trzecią chwilę, być może po południu, aby odżywić skórę, zwłaszcza w ostatnich miesiącach.
Zadbaj też o swój wygląd jak zawsze: zawsze potrzebna jest ładna fryzura i strój taktyczny, który podkreśli Twój blask. Następnie przynajmniej raz w tygodniu zafunduj sobie relaksujący masaż odpowiedni dla kobiet w ciąży.
- Samodzielny masaż od kostek po klatkę piersiową przynajmniej raz dziennie to kolejny sposób nie tylko na zadbanie o siebie, ale także na rozprowadzenie olejku lub kremu na najbardziej narażonych obszarach, aby zapobiec rozstępom.
- W swoim ciążowym rytuale piękna zawsze pamiętaj, że czas, który poświęcasz sobie „przed lustrem” to chwila wielkiej intymności. Pomoże ci mieć większą świadomość siebie i kobiety, którą jesteś i naprawdę chcesz dalej być.
Poruszaj się i zrelaksuj zgodnie z nowym zegarem biologicznym
W szanującym się rytuale piękna nie może zabraknąć relaksu i ruchu, nawet w czasie ciąży. W tym szczególnym okresie twój zegar biologiczny jest nieco „wysoki” i łatwo przejdziesz od momentów wielkiej energii do momentów wielkiego zmęczenia.
Na krańcach są kobiety, które wykazują pewną nadpobudliwość i inne, które chciałyby popaść w 9-miesięczny letarg, pośrodku jest zdrowie i pielęgnacja urody. Staraj się szanować potrzeby swojego ciała i zmieniające się rytmy bez przesady w tym czy innym sensie. Więcej na http://www.imw.lublin.pl/index.php/en/projekty/swiss-contribution
Jednocześnie aktywność fizyczna w ciąży jest ważna zarówno dla zdrowia matki, jak i dziecka.
Zasadą jest, aby nie przesadzać, ale postępować zgodnie z programem, który odpowiada Twojej konstytucji i nawykom sportowym.
Wybierając najbardziej odpowiednią dla siebie aktywność fizyczną, poproś swojego lekarza o poradę.
Zarówno relaks, jak i aktywność fizyczna, dobrze wykalibrowane i odpowiednie dla każdej kobiety, są ważną pomocą w przeżywaniu spokojnej i pięknej ciąży zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym.
Dlatego wspólnie widzieliśmy kilka ważnych wskazówek, jak przeżyć ciążę w harmonii, a na koniec stworzyć własny rytuał piękna, aby doświadczyć 9 miesięcy pogodnego i lśniącego oczekiwania! Włochy były pierwszym krajem europejskim dotkniętym nowym koronawirusem, wirusem SARS-CoV-2, przyczyną pandemii.
Wpływ wirusa na kobiety w ciąży i noworodki na początku epidemii był wciąż nieznany, ale przerażający, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z innymi wirusami układu oddechowego, takimi jak SARS-1, MERS i grypa H1N1, które w przeszłości poważnie dotykały matki i dzieci.
W świetle badań przeprowadzonych we Włoszech podczas pandemii kobiety w ciąży nie były bardziej podatne na COVID-19, czyli zakażenie wirusem SARS-CoV-2, niż kobiety w wieku rozrodczym niebędące w ciąży.
Większość zaburzeń (objawów) obserwowanych u kobiet w ciąży jest łagodna lub umiarkowana. Odnotowano jednak wzrost liczby dzieci urodzonych przed
37. tygodniem ciąży (porody przedwczesne), aw niektórych przypadkach zaobserwowano ciężkie powikłania oddechowe wywołane zapaleniem płuc po COVID-19.
- Obecność osób zakażonych SARS-CoV-2, u których wystąpiły łagodne dolegliwości lub brak dolegliwości, została udokumentowana zarówno w populacji ogólnej, jak iu kobiet w ciąży.
- Kobiety w ciąży, podobnie jak cała populacja, muszą skrupulatnie przestrzegać środków zapobiegawczych, aby uniknąć zarażenia.
Na początku nowego zagrożenia zdrowotnego związanego z koronawirusem, Istituto Superiore di Sanità (ISS) za pośrednictwem sieci włoskiego systemu nadzoru położniczego (ItOSS, od angielsko włoskiego systemu nadzoru położniczego) uruchomił ogólnokrajowe badanie mające na celu zebranie i opisanie wszystkich przypadków kobiet ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 przyjętym do szpitala w okresie ciąży, porodu i połogu (w ciągu 42 dni od porodu).
1 komentarz
Masz problemy z nietrzymaniem moczu, staje się to bardzo uciążliwe? Teraz są podkłady higieniczne, które pomogą ci w tym problemie.